Su Tankları    
Giriş Markalar Satın Alma Haberler Firma Profili İletişim


Tank TipleriSu Tankları / Tank Linerları

Tank linerlarını bir plastik torba gibi görmek gerekir, bu torba da tank içi genişliğine sahip ölçüdedir. Su sızdırmaz malzemeyle kaplanmış silolar ve tanklar için, gelecek agresif etkileri bertaraf eden ve metali korozyondan önleyen bir malzeme niteliğindedir.

Kullanım alanına bağlı olarak PVC veya PPF tank liner malzemesini seçebilirsiniz. Bu kaplamalar farklı çap ve kalınlıklarda, hava yastıklı tipte veya yosuna karşı anti-algae malzemeden üretilmektedir.

Kaplama malzemelerin temini yanı sıra anahtar teslimi komple tank çözümleri de sunulabilmektedir.


PVC ve FPP İçme su kalitesindeki Tank liner'ları


Özellikle içme suyu depolarında kullanılan PVC ve FPP liner, içme suyu kalifikasyonlarını sağlar. FPP malzemeli liner suya hiçbir zaman zararlı toksik salınımlar doğurmaz. İnsan sağlığına zararlı değildir. Bunlar aşağıda belirtilen formlarda üretilebilmektedir:


a) PVC folyo, kullanma suyu kalitesinde, 0.5 veya 1 mm. kalınlığındadır. FPP folyo içme suyu kalitesinde, 0.5 mm. kalınlığındadır

c) Naylon düğümlü bağlantılı gerdirme noktalı   

d) Bağlantı gergisi Naylon düğümlü bağlantılı gerdirme noktalı  

d) Bağlantı gergi noktaları gözleri 50 cm. aralıklı

Bu ürünler de kullanılan çelik plakalar 7 yıl korozif etkiye karşı garantilidir. Tank liner'ları farklı çaplarda ve yüksekliklerde üretilebilmekte ve kısa sürede teslim edilebilmektedir.

Çelik tankta kısa bir sürede teslim edilebilmekte ve basitçe kurulumu kısa sürede sağlanabilmektedir. İsteğe bağlı üzeri kaplamalı olabilmektedir. Bu kaplama yosuna karşı Anti-Algae (PP malzeme) veya hava yastıklı tipte (Noppen folyo) yüzer şekilde üretilebilmektedir.

İstek üzerine farklı çaplarda tank liner'ları montaj yapılmış halde teslim edilebilir. Montaj tamir malzemesi yanında gelmektedir, bu malzeme  olası zarar görmelerde tamir maksatlı kullanmak içindir. Basitçe kendiniz tamirini gerçekleştirebilirsiniz.


ASTRYN Tank liner'ları

Tank Liner'larından ASTRYN, folyo olarak ta üretilebilmektedir. Ortalama ölçütleri aşağıda belirtilmiştir:
 

a) FPP Astryn folyo 0,6 mm

b) PP Yüzey cidarı 250 gr.

c) Polyester gergi malzemesi

d) Her bir gergi gözünde maks. 8 mt. alanda 1 gergi halkası

e) Klipsler


Anti - Algae Yüzey Kaplama

PP kaplama (ortalama 190 gr.) su biriktirme havzaları ve tanklar için, güneş ışınlarından ve çevresel etkilerden meydana gelebilecek yosun oluşumunun gövdeye tutunmasını engelleyerek yosunun hızla üremesini engeller. Tutunması engellenen bu yosun partikülleri istenildiği taktirde tank üzerine montajlanacak ultrasonik LG Sonic yosun engelleyici cihazla üremesi tamamen ortadan kaldırılabilir.

Örgülü tipteki PolyPropylen malzemenin kullanım alanı çok geniştir. PP malzemesinin farklı ağırlıklar klasmanında üretimi gerçekleşebilmektedir.

Değişik ağırlıktaki kullanım alanları: Kök üremelerine karşı koruyucu örtü, yosun tutunmasını engelleyicilik, yol döşemeleri, tepe şev kayma alanlarında kullanılabilmeleridir. En önemli özelliği ise çok güçlü malzeme olması, kumu geçirmeyip sadece suyu geçirmesi ve üzerinde çalışılabilme imkanı tanıyabilmesidir.
Airfloats Yüzey Kaplama

Tank kapatma malzemesi olarak yüzer örtü kullanılmaktadır, bu malzemenin yüzer yapıda olması önemli avantajıdır, güneş etkisini ortadan kaldırarak yosun tutunmasını engellediği gibi, kimyasal maddelere karşı dayanıklı ve uzun ömürlü olması diğer bir avantajıdır.


 

De Lange Plastic Linings döşemelerinin önemli özelliklerinden biriside alttan veya kenarlardan istek üzerine boru, kanal veya kanal girintisi açma imkanlarına sahiptir; Böylece basitçe kullanım alanlarına sorunsuz  yerleştirilebilmektedirler. Bu ilaveler farklı malzemelerden üretilebilmektedir.


Giriş | Tank Tipleri

Bu web sitesi ile ilgili soru veya görüşlerinizi eurokoc@eurokoc.com.tr adresine gönderin.
Telif Hakkı © 2004 EUROKOÇ LIMITED
Son değiştirilme tarihi: 19/03/22