Havuz-Gölet    
Giriş Markalar Satın Alma Haberler Firma Profili İletişim
Havuzlar / Yüzme Havuzları / Süs Havuzları

Havuzlar

Havuzlar ve süs havuzları için değişik forumlarda yerleştirilebilen ve basitçe kaynak yapılan malzeme olan Poly Vinyl Chloride'in uzman bir kişi tarafından uygulama zorunluluğu yoktur, kolaylıkla uygulanabilir ve tamir edilebilir. Fiyat olarak ta çok uygun bir malzemedir, ekonomiktir.

Havuz folyoları 0.5 ve 1 mm. rulolar halinde veya tam ölçütlerde yekpare olarak müşteri teslimleri sağlanabilir, 0.5 mm folyonun ömrü 6-10 yıl arası, 1 mm. folyonun ömrü ise 10-20 yıl arasıdır. Bu ömrü, malzemenin güneşin UV etkilerinin direkt temasına maruz bırakmayarak (susuz bırakma vs.) uzatabilirsiniz. Bu PVC malzeme kolaylıkla sıcak hava, ütü veya ultrasonik kaynak makinesiyle kolaylıkla yapıştırılabilir. -10 ve +50 dereceye kadar dayanımlıdır. PVC malzemesinin olumsuzluğu ise, çok düşük alt ısı derecelerinde kırılgandır.


PVC Folyolar

Kullanım alanı : Süs havuzları, yüzme havuzları, üretim havuzları, gübre rezervuarları, içme suyu rezervuarları, su örtüleri ve çelik tank kaplamaları vb.

DLPL ürünlerimiz, içme suyuna zararlı salınımlar yaratmaz ve insan sağlığına zararlı değildir. Gübre birikim rezervuarlarında da bu özellikler şart koşulmakta ve bu şartlar sağlanmaktadır. İstenilen ölçütlerde yekpare olarak teslim edilebilir.

EPDM Rubber Folyolar

Kullanım alanları: havuzlarda ve su rezervuarlarında vb. alanlarda

EPDM (Ethyleen Propyleen Dieen Monomeer) malzemesi elastik folyodur, çok güçlü bir malzeme olup genleşme salınımları yapmaz. Genelde havuzlarda kullanılan bir malzemedir, güneş ışınlarına ve ozon etkisine karşı çok dayanımlı bir malzemedir, elastiktir, çok kolaylıkla işlenebilen ve çok farklı ısı derecelerinde kullanılabilen (-40 ve +100 C derece) malzemedir, ömrü ise 30-50 yıl arasıdır, kurulduktan sonra hiçbir şekilde bakım istemeyen ekonomik bir malzemedir, tamir gerekirse kolayca tamir uygulanabilir malzemedir.

EPDM rubberfolyo benzin, terebentin, toluol veya mazota dayanımlı değildir. Çok ağır bir malzemedir, PVC ve LDPE'ye yönelik karşılaştırma yaparsak; bu malzemenin kalınlığı 1 mm. olmaktadır, EPDM malzemesi değişik ölçütlerde üretilebilmektedir. Sahada istenildiği taktirde tarafımızdan montajı yapılabilir. EPDM farklı yöntemlerle monte edilebilir; Bant, yapıştırma kiti, primer gibi malzemeler teslimatta sunulmaktadır.

Yüzme Havuzları

Yüzme havuzu kaplamaları içinde LDPL ürünlerinden faydalanabilirsiniz, farklı kalitede ve boyutlarda, kalınlıklarda ve renklerde PVC ürünlerimiz mevcuttur.

PVC folyo ürünleri genellikle 0.75, 1 veya 1.5 mm olarak üretilmektedir. Standart olarak mavi renkte üretilmekte veya isteğe bağlı farklı renklerde de üretilmektedir (Örneğin: nane yeşili, beyaz, buz mavisi vs.). Bunun yanı sıra farklı özelliklerde de üretilebilmektedir, üç kalite bazında teslim edilebilmektedir, normal PVC yüzme havuzu folyosu, güçlendirilmiş PVC folyosu olarak veya PVC güçlendirilmiş pramit ölçütlerinde. Bu son boyut kaymaz yapıda olanıdır, bu pramit şekli anti-kaygan folyo olarak ta bilinir. Bu konularda bizden daha geniş bilgi alabilirsiniz. Bunun yanı sıra yüzme havuzu üst örtüleri de değişik ölçütlerde üretilmektedirler.

Yüzme havuzu üst örtüleri farklı yüzme havuzları için özel kesimli üretilebilmektedir, bunlar dış etkilere karşı ve güvenlik amaçlı izolasyon örtüsü olarak ta düşünülebilir.

DLPL ürünlerinden havuz kaplamalarını istediğiniz metrajlarda yüzme havuzu ölçütlerinde hazırlayarak verebilir veya havuzunuza döşeme uygulaması sunabiliriz.

Bu malzemelerle; yüzme havuzunun toprak üstü ve toprak altı uygulamalarını yapabilirsiniz, iç ve dış mekan havuzlarınızda istenilen şekilde uygulanabilirler.

Kenar kaplamalarında kullanılan malzeme çok önem verdiğimiz bir malzemedir. Yüzme havuzunda farklı ekipmanlar da bulunmaktadır, bunlara yönelik bağlantı çözümlerimiz çok uygun uygulama alanına sahiptir.

 Giriş

Bu web sitesi ile ilgili soru veya görüşlerinizi eurokoc@eurokoc.com.tr adresine gönderin.
Telif Hakkı © 2004 EUROKOÇ LIMITED
Son değiştirilme tarihi: 19/03/22