Çevre Koruma    
Giriş Markalar Satın Alma Haberler Firma Profili İletişim
Çevre Koruma Alanları

De Lange Plastic Liner Folyoları çevre sektöründe farklı alanlarda kullanmaktadır. Çevreyi koruma adına olan projelerde örnek: çöp atıklarında sızdırmazlık çözümleri, saklama ve kaplama, tehlikeli atıkları kaplama, silolama ve depolama çözümlerinde.

LAGÜN Uygulamaları

Çöp depolama alanı taban sızdırmazlık uygulamaları

 

LDPE Folyolar

LDPE Folyo kullanım alanları : Göletler, kısa vadeli kapatma alanları, tehlikeli atıklar için sızdırmazlık ve kapatma alanları, gübre depolama, atık pis su depolama alanları.

Low Density Poly Ethyleen folyoları taşıdıkları özellikleri itibariyle kullanım alanları gittikçe yaygınlaşmaktadır. Bu ürünün başlıca özellikleri :  Kimyasal maddelere ve güneş ışınlarına karşı oldukça dayanımlıdır, - 50 C ve + 70 C dereceye dayanımlıdır, LDPE malzeme uzun ömürlüdür (ortalama 20 yıl).

Çevreye zarar vermeden ve esnekliği itibariyle  kolaylıkla kullanılabildiği için, bu özellikleriyle sıkça değişik alanlarda kullanılmaktadır. Basitçe kaynak yapılabilmekte ve büyük formatlarıyla kolaylıkla işlenebilmektedir, bu özellikleriyle; bir projenin ertelenmesi ve gecikmesi söz konusu olmamaktadır. PVC veya EPDM malzemenin aksine, LDPE malzemenin kaynak yapılmasına gerek kalmamaktadır.

De Lange LDPE Folyoları yuvarlatılmış sarımlı şekilde teslim edilmektedirler. Proje ölçülerine göre yekpare olarak ta teslim edilebilmektedirler. Rengi siyahtır, 0,5 mm veya 1 mm kalınlığında üretilebilmektedir, değişik kalınlıklarda da isteğe bağlı üretmek mümkündür.

 

LDPE Eco Folyolar

LDPE Folyolardan, LDPE ECO folyosu normal LDPE folyolardan daha ekonomiktir, bu üründe 0,5 veya 1 mm kalınlıkta, standart olarak siyah renkte üretilmektedirler.


LDPE A Folyolar

Kullanım alanları : Geçici olarak kapama ihtiyacı bulunan alanlarda, toprak altı veya toprak üstünde kullanılmaktadırlar.

 

HDPE Folyolar

HDPE folyo kullanım alanları: Toprak altı ve ya üstü kaplamalarda, tehlikeli madde depolarında, su ve kimyasal atıkların birikim alanlarında veya göletlerde kullanılmaktadır.

High Density Poly Ethylen malzemesi kimyasal atıkların depolanmaların da kullanılır. Bu malzeme reaksiyona girerek farklı zararlı salınımlar yaymazlar, güneşe karşı dayanıklıdır. Çok güçlü ve dayanımlı  bir malzemedir, özel üretime bağlı olarak üretilmektedir.

Bu malzemenin döşenmesi için şirketimizden istediğiniz taktirde yardım alınabilirsiniz, genelde bu parçalar sıcak hava kaynak makinesiyle birbirine bağlanabilmekte veya bir yedek parça kullanılarak yapıştırılabilmektedir.

HDPE folyo ömrü 30 ve 50 yıl arasındadır standart olarak siyah renkte üretilmektedir. İstenen kalınlıkta, isteğe göre (1,1.5, 2, 2.5, 3 mm) üretilebilmektedirler.

 

Bu malzeme yukarda söylenen özellikte ve aşağıdaki üç formda teslimi sağlanabilir:

- İki tarafı kaygan olarak

- Bir tarafı kaygan, diğer tarafı kum kayganlığında

- İki tarafı kum kayganlığında

 

HDPE 2 mm folyo

 

ASTRYN Folyolar

Astryn folyo kullanım alanları : Su rezervuarları, atık su tesisleri, göletler, tanklar vb. Astryn folyo veya diğer adıyla  Flexible Poly Propylene (FPP) içerdiği özelliklerden dolayı birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Bu malzeme genelde kimyasallara ve korozif maddelere, yağlara veya sıcak derecedeki ortamlara çok dayanıklıdır.

Kendisinde tehlikeli salınımlar ve etkileşimler doğurmaz, böylelikle içme suyu alanlarında, balık üretim alanlarında tehlikeli etkileri yoktur. Basitçe kaynak yapılabilir formdadır. -40 ve + 80 derecedeki ısılara dayanımlıdır, ağırlığı çok hafif ve esnektir.

Bu malzeme değişik kalınlıkta teslim edilebilir 0.6, 0.8 veya 1 mm olarak. Bu malzemenin kaynak yapılmasına gerek yoktur, fabrikada verilen ölçütlerde kesimleme suretiyle yekpare olarak üretilebilmektedir. Bu malzeme sıcak ütü veya sıcak hava araçlarıyla kolayca birleştirilebilir.

 Giriş

Bu web sitesi ile ilgili soru veya görüşlerinizi eurokoc@eurokoc.com.tr adresine gönderin.
Telif Hakkı © 2004 EUROKOÇ LIMITED
Son değiştirilme tarihi: 19/03/22