Triton TR8 Turbidity Analizör    
Giriş Markalar Satın Alma Haberler Firma Profili İletişimBulanıklık ve AKM Çözümleyici - Triton TR8 Turbidity ve SS Analizörü

 

Genel Bakış 

Triton TR8 su ve atık sularda kullanılmak üzere tasarlanmış bir Nefelometrik bulanıklık sensörüdür. Bulanıklık yoğunluğu veya haznesindeki su örneği içinde belirli tanımlıkta askıda katı halde bulunan kirliliğe kil ve silt parçaları neden olur. Bakteri ve virüsler bu parçacıklara dahil edilebilir, böylece bulanıklık genel su kalitesi içinde kritik bir gösterge haline gelmektedir.

Triton TR8 askıda katı maddeleri ve bulanıklığı tespit etmek için bir optik yöntem kullanır, bir ışık demeti örnekleme hücresi içine yönlendirilerek sudaki asılı parçacıklar tarafından dağınık oranını tespit eder. Suya yönlendirilen Işığın dalga boyu malzeme miktarı üzerindeki saçılma miktarına bağlıdır ve boyutu askıya alınan parçacıkların bileşimini ifade eder.

Triton TR8 uzun süreli yakınsamalı kızılötesi LED ışık kaynağı kullanır (880 nm) ve 90° ışık yöntemine uygun olarak ISO 7027 / Doğrusal bulanıklığı sağlamak için TR 27027 değerlerde standart ve benzer koşullar altında sağlanır. 90° dağınık ışığı algılama, bulanıklık için en yaygın sensör tasarım yöntemidir. Bu sensör bulanıklığı basit bir optik yapılandırma ve tüm partikül boyutlarında dengeli bir duyarlılıkla düşük seviyelerde yüksek bir hassasiyet avantajına sahiptir.

Üç detektörlü ışık demeti 90° açılı izlem sağlar. Sensör içinde birincil tanımlılığı bulmak için kullanılan LED ışık kaynağının değişik dengelere başvurması, detektörün yaşlanma veya diğer varyasyonlarından kaynaklanır. İkinci Detektör ise yüksek konsantrasyon ölçümleri için en iyi olan bir kısa yol uzunluğunu ölçer. Belgili tanımdaki üçüncüyü bulmak için düşük konsantrasyonlarda en iyi uzun yol uzunluğu ölçer. Bulanıklık sinyali sürekli olarak karşı başvuru detektörü tarafından ayarlanır, dijital filtre fonksiyonları müdahale sinyallerini bastırmak ve kendini tanısını izlemek için son derece güvenilir bir ölçüm sağlar.

Özellikleri ve Faydaları

- Akıllı Sensör teknolojisi

- Birden çok yükleme yöntemleri

- Dijital iletişim

- Kendini temizleme tasarımı

- İsteğe bağlı silecek eklentisi

Dokümanlar:

Triton TR8 Bulanıklık Analizörü Broşürü (240.93 KB) 

Triton ürün tanıtımı (1.15 MB)  

 

 

Giriş

Bu web sitesi ile ilgili soru veya görüşlerinizi eurokoc@eurokoc.com.tr adresine gönderin.
Telif Hakkı © 2004 EUROKOÇ LIMITED
Son değiştirilme tarihi: 18/05/21